Wielkanoc z Yogą 2024

WIELKANOC Z JOGĄ w SIEDLISKU KLANGOR
 
👉🏼KIEDY: czw. 28. marca - pon. 1. kwietnia 2024, 4 dni - zaczynamy w czwartek jogą o godz 17, kończymy w poniedziałek wielkanocnym śniadaniem.
 
👉🏼GDZIE: Na Suwalszczyźnie, w przepięknym dużym, drewnianym domu o wdzięcznej nazwie Klangor. Siedlisko zanurzone w przyrodzie, otoczone dzikimi uroczyskami objętymi ochroną, gdzie dom znajduje dzika zwierzyna, wśród nich łosie, sarny, jelenie, wilki, bobry, borsuki oraz niezliczona liczba ptaków. Nie dochodzą tu natomiast troski, czy miejski pośpiech i niepokoje. To cudowne miejsce dla wszystkich łaknących ciszy i spokoju w komfortowych warunkach i miłej atmosferze.
 
Tutaj właśnie zapraszam Was na wyjątkową JOGICZNĄ WIELKANOC, byśmy w przyjaznym i kameralnym (tylko 10 osób) gronie świętowali ten doroczny czas przejścia, oddawali się ożywczej praktyce jogi i oddechowi w naturze.
🏠ZAKWATEROWANIE: Na piętrze czekają na Was wygodne pokoje z łazienkami z prysznicem. Na dole przestrzeń do praktyki jogi i medytacji z widokiem na okolicę, jadalnia, oraz przytulna weranda do relaksu z kawą, herbatą, smakołykami, książką.
Pokoje można obejrzeć i wybrać tutaj:
https://www.klangor.pl/index.php/pokoje
 
🚗DOJAZD z Warszawy zajmuje niespełna 4 godziny.
ADRES: Siedlisko Klangor
Kłajpedka 7
18-600 Wiżajny
woj.podlaskie
 
🥗 WYŻYWIENIE Przepyszna, domowa kuchnia: własny chleb na zakwasie , bułeczki cynamonowe "klangorki", przetwory , sery, wiejskie jaja, warzywa i zioła z przydomowego ogródka.
Na naszym warsztacie mamy trzy posiłki wegetariańskie dziennie: śniadanie, obiad i ciepła kolacja.
W jadalni przez cały dzień dostępny jest aneks kuchenny , a w nim czajnik i różne ekologiczne herbaty, ekspres do kawy, oczywiście też kawa, mleko krowie i roślinne, lodówka. Siedlisko ma własne ujęcie pysznej wody, nie ma potrzeby przywozić butelkowanej.
 
🌿🐰 W WIELKANOCNĄ NIEDZIELĘ czekają nas świąteczne posiłki, a także tradycyjne poszukiwanie zajączka, czyli wycieczka do lasu a tam niespodzianka, którą trzeba będzie odnaleźć. 🙂 W WIELKANOCNY PONIEDZIAŁEK po praktyce zjemy wspólnie świąteczne śniadanie, które zakończy nasz warsztat.
 
🧘‍♀️ W programie warsztatu :
👉 Zajęcia hatha jogi wg metody BKS Iyengara dwa razy dziennie po 2 godz. - w sumie 7 zajęć.
Zajęcia poranne będą bardziej aktywne i warsztatowe, wieczorne regeneracyjne. Będzie to uważna, zrównoważona i metodyczna praktyka zorientowana na pogłębianie wszystkich grup pozycji. Oprócz tego pranajama i relaksacja.
 
Ćwiczymy w pięknej drewnianej przestrzeni z widokiem na okolicę. WAŻNE: proszę zabrać swoją matę i pasek, dwa klocki i dwa koce. Te pomoce będą konieczne dla naszej praktyki. Jeśli masz swój wałek, woreczek na oczy do relaksu i możesz zabrać, gorąco zachęcam, ponieważ będzie to dla Ciebie dodatkowa korzyść.
Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości uczestników. Najważniejsze są świadomość i właściwy kierunek, wówczas praktyka naturalnie będzie się pogłębiać.
👉 Poranne medytacje w sali lub medytacyjne spacery.
👉 Wieczorami: pogadanka o jodze, spotkanie z kartami szamańskimi, ognisko
👉 Atrakcje dodatkowo płatne: wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem w piątek lub sobotę rano - do ustalenia. Możliwe też dodatkowe wycieczki po okolicy we własnym zakresie.
👉 I co tylko będzie chciało się wydarzyć, co wniesiecie sobą - to jest mile widziane.
 
DLA KOGO: Warsztat jest dla wszystkich. Wcześniejsze doświadczenie w jodze jest mile widziane, lecz nie konieczne.
 
👉🏼PLAN DNIA orientacyjny:
CZWARTEK 28.03:
przyjazd od godz. 15.
17.00 JOGA regeneracyjna po podróży
19.00 kolacja
20.30 spotkanie organizacyjne i medytacja
PIĄTEK - NIEDZIELA:
7:30 medytacja/spacer medytacyjny 30 min
8:00 śniadanie
10 - 12 JOGA
12.30 obiad
po obiedzie czas wolny na własne aktywności bądź wypoczynek.
17 - 19 JOGA
19. kolacja
20.30 karty szamańskie / ognisko / medytacja i inne
PONIEDZIAŁEK 5.05:
7.30 praktyka asan i medytacja.
9:00 świąteczne śniadanie // wyjazd.
 
🕉️ O JODZE: hatha joga wg BKS Iyengara to uważna i bezpieczna metoda nauczana w sposób stopniowy i systematyczny. Opiera się na trzech zasadach: precyzyjnym ustawianiu ciała w pozycjach, wykorzystywaniu pomocy takich jak paski, koce itp. oraz sekwencjonowaniu pozycji. Wnosi poczucie równomiernego przepływu energii przez ciało, wyciszenie umysłu, a także wykazuje efekty terapeutyczne. Nauczanie charakteryzuje się indywidualnym podejściem do osoby ćwiczącej. Trening nauczycielski jest wymagający, pogłębianie własnej praktyki trwa przez całe życie.
BKS IYENGAR (1918 - 2014) jest jednym z największych współczesnych autorytetów w hatha jodze, był uczniem Sri Tirumalai Krishnamacharii zwanego "ojcem współczesnej jogi".
KATARZYNA CHUSTECKA - praktykuję hatha jogę od 1999 roku i od początku była to metoda BKS Iyengara, która urzekła mnie głębokim i precyzyjnym podejściem. Uczę już niemal 20 lat, od 2004 roku. Założyłam i przez wiele lat prowadziłam szkołę jogi Equanimus w Warszawie, gdzie uczyłam jogi i medytacji. Stale pogłębiam swoją praktykę u moich nauczycieli w kraju i zagranicą. Interesuję się również ajurwedą - starożytną medycyną indyjską. Z wykształcenia jestem socjolożką i z zamiłowania do tej dziedziny wzięły się moje liczne podróże po świecie, w których zawsze najważniejsi są ludzie. Joga jest dla mnie kompletną ścieżką rozwoju, która przynosi odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Uczę z pasją i radością, od uczniów zaś wymagam zaangażowania, bo dobrze wiem, ile dobrego można w zamian od tej metody otrzymać.
OKOLICZNE ATRAKCJE:
👉  przepiękne trasy rowerowe i tereny spacerowe - tuż obok przebiega europejski szlak rowerowy i szlak trasy Green Velo
👉  Suwalski Park Krajobrazowy z niesamowitym, polodowcowym krajobrazem , licznymi jeziorami, punktami widokowymi, wioską staroobrzędowców.
👉  Puszcza Romincka z bogatą fauną i florą
👉 Wigierski Park Narodowy - jez. Wigry, puszcza Augustowska, klasztor w Wigrach
👉 Biebrzański Park Narodowy
👉 mosty w Stańczykach - jedne z najwyższych mostów w kraju.
 
💰CENNIK:
1750 zł pełen pobyt z jogą
‼️Do końca stycznia cena jest niższa o 100 zł/os.
UWAGA: jeśli nie możesz dotrzeć na czwartek o godz. 17., można dojechać później - proszę wówczas o wcześniejszą o informację.
Jest też możliwość rozpoczęcia od obiadu w piątek o 12.30, ale taką opcję możemy zaoferować maksymalnie 3 osobom. Proszę o kontakt.
Jeśli chcesz wziąć pieska, proszę o wcześniejsze uzgodnienie.
Można też przyjechać wcześniej lub zostać dłużej. W celu rezerwacji proszę kontaktować się bezpośrednio z Martą telefonicznie 609 489 607 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
📧ZAPISY:
przez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel: 730770548
Warsztat jest kameralny, liczba uczestników to tylko 10 osób.
Po potwierdzeniu dostępnego miejsca prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 500 zł na konto:
Marta Topór
nr rach: 85 8769 0002 0202 3160 3000 0010
tytułem: pobyt w Siedlisku Klangor /Wielkanoc
 
Zadatek jest gwarancją rezerwacji miejsca. W przypadku rezygnacji zadatek jest zwracany, o ile na zwolnione miejsce znajdzie się kolejna chętna osoba.
Na 10 dni przed warsztatem zadatek jest bezzwrotny.
 
 
Zapraszamy